Czym charakteryzuje się dobra ekipa filmowa? – wywiad z Proline Studio

Kolejnym wywiadem z cyklu, będzie wywiad z Michałem z Proline Studio, ponieważ najczęściej pytacie mnie, o współpracujących ze mną filmowców ślubnych. Michał jest doskonałym fachowcem i z przyjemnością odpowie na parę pytań nurtujących większość narzeczonych par. Filmy ślubne tworzy już od 6 lat i ma za sobą ponad setkę realizacji. Sami zobaczcie, co ciekawego nam wyznał i jakie pytania miałam przyjemność mu zadać.
*****

 • Michale, dlaczego pary młode powinny decydować się na pamiątkowy film ślubny?

  Film ślubny, podobnie jak zdjęcia, jest jedną z najważniejszych pamiątek z dnia ślubu. Po tym, gdy już opadną emocje oraz “kurz” po ślubie, myślę, że każda para z chęcią będzie chciała wrócić wspomnieniami do tego radosnego dnia. W tym zdecydowanie może pomóc dobrze zrealizowany i dynamiczny film ślubny. Oglądając takie pamiątkowe video, z łatwością możecie przenieść się do dnia zaślubin i poczuć ponownie szczególne emocje i napięcie, które towarzyszyło Wam w tamtej chwili. A może nawet dostrzeżecie coś więcej …

 • *****

 • Na jakie ważne aspekty pary młode muszą zwrócić uwagę przy wyborze dobrej ekipy filmowej?

  Przede wszystkim warto zarezerwować nieco czasu na znalezienie właściwej ekipy, która zrealizuje dla Was wymarzony film. Pośpiech w tym przypadku nie jest dobrym doradcą, tym bardziej, że film wybieracie na całe życie.

  W szczególności warto zapoznać się dokładnie z portfolio danej firmy i koniecznie poprosić o przesłanie 2-3 pełnych realizacji ślubnych (czyli dłuższych filmów). Pamiętajcie, że teledysk to nie wszystko. Znacznie prościej jest zrobić krótki klip, niż dłuższy, trzymający w napięciu, pełny emocji film ślubny. Jeżeli ekipa nie chce udostępnić pełnego filmu, to najbezpieczniej jest poszukać innej i nie ryzykować, ponieważ zrealizowany film prawdopodobnie nie spełni Waszych oczekiwań.

  Warto także zapytać, czy będzie możliwe ewentualne wprowadzenie zmian do filmu i na jakich zasadach się to odbywa. Mam tutaj na myśli proste zmiany, jak wymiana muzyki, dodanie pojedynczych scen (np. z ważnym dla Was członkiem rodziny).

  Kolejnym ważnym aspektem jest backup danych. Zapytajcie proszę o to, jak dany materiał będzie przechowywany i czy ekipa posiada miejsce na dodatkowe kopie bezpieczeństwa dla Waszego surowego filmu. To gwarantuje bezpieczeństwo, że w ogóle dostaniecie swój film ślubny. Sam sobie tego nie wyobrażam, ale niestety słyszy się historie o zaginionych filmach ślubnych, co dla par, musi być nie lada tragedią. Warto też zapytać o ilość operatorów i jakość sprzętu, oraz realizowanego materiału. Ważne by film służył nam przez lata, więc dobrze gdy jest nagrywany w najwyższej możliwej rozdzielczości.

  Wybór ekipy filmowej to jedna z ważniejszych decyzji jaką podejmujecie w trakcie organizacji ślubu. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać taką firmę, która zrealizuje cudowny i wyjątkowy dla Was film. Będziecie zachwyceni efektami, a samo video nie będzie kurzyło się w szufladzie.

 • *****

 • Jaki rodzaj i długości filmów są teraz najbardziej preferowane przez narzeczonych?

  Obecnie nasze pary młode najczęściej wybierają krótkie formy filmowe. W zeszłym sezonie największą popularnością cieszyły się filmy długości 20-30 minut. Ale nadal część par wybiera filmy 40-50 minutowe. Oczywiście do tego prym wiodą również teledyski ślubne, które są skrótami z całego dnia. Można się nimi pochwaliść w internecie i nie zabierają tak dużo czasu, jak dłuższe realizacje.

 • *****

 • W jaki sposób można uatrakcyjnić swój film ślubny? Macie na to jakieś sposoby?

  Najważniejsze to być naturalnym. Każda profesjonalna ekipa powinna dysponować wachlarzem sprawdzonych pomysłów i inspiracji, które powinny pomóc parze młodej uatrakcyjnić film. Naszym parom zawsze przekazujemy liczne wskazówki, pomagające dobrze wypaść im w swoim filmie.

  Po drugie możemy się zdecydować na opcje dodatkowe, tj. majestatyczne ujęcia z drona, czy realizowany innego dnia, poślubny filmowy plener zdjęciowy. Te dwa aspekty wplecione w film, doskonale uatrakcyjniają całą kompozycję i nadają jej indywidualnego charakteru.

 • *****

 • W jaki sposób pracuje profesjonalna ekipa filmowa podczas dnia ślubu?

  Dobra ekipa filmowa powinna pracować możliwie dyskretnie oraz szybko reagować na zmienny przebieg wydarzeń, tak, aby być z kamerą zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Bowiem często, najbardziej emocjonalne chwile dzieją się niespodziewanie. Profesjonalna ekipa cechuje się wysoką kulturą osobistą, ubrana jest stosownie do wydarzeń. Przede wszystkim jest otwarta oraz ma pozytywne podejście do swojej pracy.

Dziękuję ślicznie MIchałowi za ten krótki wywiad. Mam nadzieję że pomoże on w dylemacie dotyczącym filmu ślubnego. Jeśli jesteś więc zainteresowana naturalną video pamiątką z ceremonii ślubnej, zapraszam do odwiedzenia strony Michała: ProlineStudio. Znajdziecie tam wiele więcej na temat jego oferty, oraz już bezpośrednio możecie zapytać o inne aspekty, związane z filmem ślubnym.

Michał o swojej firmie:

Nie jesteśmy czarodziejami, ale potrafimy spełniać marzenia, tworząc dla naszych par piękne wideoreportaże ślubne. Filmy ślubne tworzymy nieprzerwanie od 6 lat. W tym czasie zrealizowaliśmy ponad 100 produkcji. Działamy na terenie całej Polski, jak również za granicą. Zapraszamy do rozmów, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące filmowania ślubów.
Należymy również do Warszawska Grupa Ślubna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.