Wymarzony pierwszy taniec? – wywiad z instruktorem i mistrzem tańca towarzyskiego, Danila Telpukhovskiy

Wiele par młodych bardzo chce, by ich taniec rozpoczynający wesele był wyjątkowy i efektowny. Najczęściej jest jednak tak, że narzeczeni nigdy wcześniej nie uczestniczyli w żadnych lekcjach tańca i kompletnie nie wiedzą, jak się zabrać za ten temat. Każda para jest inna i wyjątkowo postrzega ten aspekt. Jedni chcą romantyczny taniec, inni pragną coś wybuchowego i wciągającego do zabawy na parkiecie. Dlatego kolejny wywiad przeprowadziłam z moim kolegą, który jest dla mnie najlepszym instruktorem tańca ever 😉 Przeczytajcie, co Danila ma ciekawego do powiedzenia. Zapraszam do wpisu!

*****

 • Danila, powiedz nam dlaczego pierwszy taniec z układem tanecznym to dobry pomysł na otwarcie przyjęcia weselnego? Czy każda Para Narzeczonych powinna się decydować na gotowy układ taneczny?

  Pierwszy taniec jest jedną z najpiękniejszych dekoracji przyjęcia weselnego. Moim zdaniem każda para młoda może zachwycić wszystkich gości swoim ruchem i spowodować u obserwujących uczucie, że dzieje się coś pięknego w danej chwili na parkiecie . Pary młode chcą, by przyjęcie weselne pozostało dla nich cudownym wspomnieniem na całe życie. Uważam, że pierwszy taniec jak najbardziej w tym pomaga i będzie jedną z głównych składowych takich oto wspomnień.

 • *****

 • Pewnie często słyszysz pytanie: „ Ile czasu potrzeba, żeby się przygotować na pierwszy taniec?”

  Pracuję w branży tanecznej już dosyć długo i powiem, że takie totalne minimum to 8 godzin pracy. W tym czasie tworzymy poczucie pewności siebie, gdy przebywamy na parkiecie i tańczymy piękny taniec. Oczywiście rozkładamy to na kilka lekcji i wszystko dostosowujemy indywidualnie do potrzeb pary narzeczonych i ich wspólnego tańca.

 • *****

 • Kolejnym pytaniem jest pewnie: ”Nie możemy się zdecydować jaki taniec chcemy zatańczyć …” Co ty na to?

  W tym nie ma żadnego problemu . Przede wszystkim trzeba wybrać piosenkę . Polecam posłuchać swojego serca i pójść za tą melodią. Powinna to być muzyka, która da wam poczucie lekkości i wolności, którą będziecie przezywać na parkiecie razem . Poczynając od tego, razem stworzę z wami taniec, który będzie odpowiadać danej piosence. Wspaniale prawda?

 • Czy istnieje możliwość włączenia do układu większej ilości osób, w przypadku gdy para chce wymyślić coś szalonego?

  Tak, oczywiście, że tak ! Z tym nie ma żadnego problemu. Można zawsze omówić choreografię i zdecydować się, czego tak naprawdę chcemy i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Pary często decydują się na udział w pierwszym tańcu swoich przyjaciół, którzy w pewnym momencie dołączają do nich na parkiet, rozpoczynając trwającą całą noc, dobrą zabawę taneczną. Na zdjęciach i filmie wyglada to bardzo efektownie.

 • *****

 • Idąc tym tropem, czy prowadzisz kursy dla samych panów, którzy wraz z panem młodym chcą zatańczyć dla pani młodej w ramach niespodzianki? Ostatnio to bardzo modny trend na weselach. No I oczywiście dla panien młodych bardzo wzruszający.

  Dokładnie tak samo przegotowuje taniec dla panów razem z panem młodym dla pani młodej w stylu niespodzianki. Wszystko trzeba jednak omówić indywidualnie, bo każdy pan młody widzi to trochę inaczej. Pomagam więc z wyborem muzyki i odpowiedniego układu tak, by efekt powalał.

 • *****

 • Czy wraz ze swoją partnerką występujecie na tego typu imprezach, jako szczególna atrakcja dla gości weselnych?

  Występujemy z moją obecną partnerką na ślubach i innych tego typu imprezach jako dodatkowa atrakcja. Taniec jest bardzo atrakcyjnym medium i naprawdę dobrym show dla gości weselnych.

Danila dziękuję Ci serdecznie za tak piękne i pełne pasji odpowiedzi na moje pytania. Ja kompletnie jestem laikiem w temacie tańca i układów tanecznych, jednak mam nadzieję, że zadane pytania pomogą narzeczonym i trochę objaśnią im ten temat. Zawsze głośno kibicuję parom przed ich występem i jestem mega dumna z nich, że mają odwagę spełniać swoje marzenia!

Danila o swojej działalności tanecznej:

Trenuję taniec już od 16 lat. Moja zawodowa przygoda rozpoczęła się od 8 roku życia i od tamtych czasów, żyje tylko pasją do tańca.

Moje kompetencje taneczne :
6 miejsce mistrzostw Polski w tańcach latino-amerykańskich w kategorii młodzież
2 miejsce mistrzostw Polski w 10 tańcach do 21 roku życia
Półfinalista mistrzostw Polski w tańcach latino-amerykańskich w kategorii dorośli
Finalista i vice-mistrz wielu turniejów zagranicznych (młodzież – u21)

Współprace z parami ślubnymi rozpocząłem ponad 2 lata temu i czerpie z tego niesamowitą energie do działania i własnego rozwoju jako trener. Więc jeśli marzycie o niezapomnianej przygodzie i oryginalnym układzie na pierwszy taniec zapraszam do kontaktu na mój instagram „telpukhovskiy.official” lub prywatnie.

Jedna myśl w temacie “Wymarzony pierwszy taniec? – wywiad z instruktorem i mistrzem tańca towarzyskiego, Danila Telpukhovskiy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.