Butonierka, poszetka, brustasza – męska moda ślubna

białe kwiaty, butonierka

Często w trakcie przygotowań Pana Młodego, kawalerowie mają problem z zapięciem w odpowiednim miejscu na swojej marynarce ozdobnych kwiatków. Zawsze więc tłumaczę gdzie, co i jak ma leżeć 🙂 W dzisiejszym poście szybko wytłumaczę jak to jest 🙂

butonierka-ślubna

Zacznijmy od definicji i obrazka objaśniającego:

meska-moda

Butonierka to przecięta, ozdobna dziurka umiejscowiona zazwyczaj w lewej klapie marynarki, w którą wpinamy niewielki kwiat lub sztuczną ozdobę, nawiązującą do bukietu partnerki.
Z tyłu klapy znajduję się często specjalnie wszyta szlufka, gdzie mocujemy łodygę kwiatu.
Często butonierka mylona jest z poszetką, czyli ozdobną chusteczką z jedwabiu, wkładaną w kieszonkę piersiową marynarki, która z kolei nosi nazwę brustaszy.

butonierka, brustasza, poszetka

Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie wkładać do niej kwiatka!

thumb_36895_post_catalog_photo

Dawniej butonierka, służyła do zapinania najwyższego guzika, który służył do zapinania pod szyję klap marynarki. Z czasem fason tej części garderoby się zmieniał, ale choć marynarki były zapinane coraz niżej, dziurka w klapie pozostała. Wtedy zaczęto wykorzystywać ją do celów estetycznych.

butonierka-bukiet-slubny

Gdy wpinamy w butonierkę kwiat pamiętajmy o odpowiednich proporcjach, gdyż nie powinien być on zbyt duży. W czasie wesela kontrolujmy również świeżość kwiatów w butonierce, by jak najdłużej wyglądały dobrze i dodawały uroku ubranemu w nie mężczyźnie.

butonierka-poszetka-slub

komplet-butonierka-bukiet-slub

Meska-butonierka

pastelowe-kwiaty-slub

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.